1 złoty 1919 - S.76 B - wada druku oraz cięcia -

stan zachowania
3
cena wywoławcza
10 PLN
1 900 PLN
1 500 PLN

Parokrotnie złamany, bez naddarć, po konserwacji której celem było usztywnienie papieru.

Wada druku i cięcia, banknot wydrukowany i przycięty na zagiętym papierze z lewego górnego arkusza. Na stronie głównej fragment druku strony odwrotnej, natomiast na stronie odwrotnej część niezadrukowana.

Bardzo duża ciekawostka.

Banknot z kolekcji LUCOW - dołączony certyfikat

Stan zachowania
3
Literatura
Miłczak 47b