W.M.G. próbne odbitki chromolitograficzne 25 guldenów 1923 - sygnowane J. Sauer

stan zachowania
2
cena wywoławcza
~118 EUR
~2 612 EUR
~2 137 EUR

Próbne odbitki chromolitograficzne sygnowane prze Juliusza Sauera, projektanta banknotów waluty guldenowej emisji przejściowej.

Na odbitkach odręczne adnotacja, w dwóch miejscach Ungultig, Danziger oraz "nicht zugelassen im zahlungs verkehr" - niedozwolone w transakcjach płatniczych.

Odbitki sygnowane odręcznym podpisem ołówkiem: J. Sauer

Bardzo rzadki jednostkowy egzemplarz.

Stan zachowania
2
Wymiary
180x104
Literatura
Miłczak - ilustrowane w katalogu Tom II, str 407